Fotowyzwanie – Rytm

W ubiegłym tygodniu nie miałem zbyt wiele czasu na robienie zdjęć i postanowiłem wybrać temat, który wydaje się w miarę łatwy. Łatwy w sensie dostępności, taki który mógłbym „odbębnić” dosyć szybko. Postanowiłem, że tym razem tematem fotowyzwania będzie „rytm”. Przy wpisywaniu go na listę myślałem o jakimś motywie, który powtarza się w pewnych odstępach – np. rytmie kamienic czy drzew. Chociaż nie będę ukrywał, że moje myśli krążyły głównie w okół motywów architektonicznych. Bez zbędnego przedłużania – oto wynik mojej pracy:

Nie jestem jakoś specjalnie dumny z tej fotki. Próbowałem jeszcze ująć temat z nieco innej strony, ale efekty nie są oszałamiające.

Na kolejny temat daje sobie dwa tygodnie. W przyszłym  tygodniu są już święta i nie będę miał dostępu do komputera stacjonarnego, a nie znów robić zdjęć na akord. Tym razem tematem niech będzie pejzaż.


Maciek:

Rytm. Pierwsze o czym pomyślałem gdy przeczytałem co będzie tematem na następny tydzień to Whiplash. Fotografowanie perkusisty podczas pracy i próba wciśnięcia komukolwiek, że tak widzę rytm było troszeczkę przewrotnym pomysłem (zważywszy na fakt, że świat fotografii wie czym jest rytm i pewnie tłumaczenie, że jest XXI wiek i mam prawo identyfikować rytm jak mi się podoba by nie przeszło). Zacząłem więc szukać starego, drewnianego wiejskiego płotu, ewentualnie barierek. Płotu nie znalazłem, barierki owszem i to nie byle jakie, niestety w momencie robienia zdjęcia było ciemno a ISO pozostawało radośnie niezmienione od początku dnia (a dzień był jasny i słoneczny) i wyszło jak wyszło – cóż człowiek uczy się na błędach. Znalazłem za to zupełnie przypadkiem (a jakże ! – miało być fotografowane coś innego) arkady. Wystarczyło poczekać aż nikogo nie będzie co nie było łatwym zadaniem biorąc pod uwagę, że powyższe przejście jest jednym ze składników bardzo ruchliwej arterii pieszo – rowerowej, cierpliwość jednak popłaca i choć fotografia nie jest majstersztykiem, nie zawiera Azjatów z aparatami, Niemców z lodami, Polaków z biedronkami i innych szkodliwych dla tego typu fotografii składników.