pisanina

Na drodze ku lepszym zdjęciom

W marcu postanowiłem zapisać się na kurs fotografii. Decyzja została oczywiście poprzedzona tygodniami namyślania, ale stwierdziłem, że inwestowanie w umiejętności zawsze jest dobrym pomysłem. Po podjęciu decyzji zacząłem się zastanawiać jak pogodzić wszystkie obowiązki i aktywności z dodatkowym wyzwaniem jakim jest poświęcenie jednego popołudnia na owy kurs. Postanowiłem, że skoro już tam idę, to trzeba poświęcić fotografii maksimum czasu jakie mam. Chciałem wyciągnąć z zajęć 100%, a nie prześlizgnąć się po lekcjach.

Read more

Fotoświry

Już pewnie o tym pisałem, ale jakoś ostatnimi czasy mój zapał do fotografii wzrósł. Znowu chce mi się wyjść z aparatem, obejrzeć tutorial czy posiedzieć w Lightroomie. Dodatkowym motywatorem jest grupa (prawie jak master mind) z dwoma mordeczkami, w której rozmawiamy o fotografii (w większości chyba o fotografii:)). Tego typu rozkimny i ciągłe podsycanie inspiracji jeszcze mocniej sprawiają, ze chce mi się coś tworzyć. Co ciekawe ostatnio wyzwaniem na grupie jest robienie zdjęć telefonem. O ile na początku byłem trochę do tego sceptycznie nastawiony, to odkryłem wiele zalet fotografii mobilne. Będą to pewnie banały, ale ta forma przecież świetnie się tu sprawdza. 🙂

Read more

Na Łaciarskim rejonie

Ostatnimi czasy jakoś moja miłość do fotografii powróciła. Po weekendzie w Częstochowie podczas którego zaliczyłem wschód, zachód i małą sesyjkę znowu zachciało mi się zagłębiać tajniki pstrykania i od kilku dni siedzę i maniakalnie oglądam tutoriale o obróbce w PS. Nauczyłem się kilku technik, które fajnie się sprawdzają w portretach, ale dzięki temu obróbka landszaftów też jest lepsza. Podejrzewam, że za jakiś czas będzie mi trudno patrzeć bez wstydu na te zdjęcia, ale taka jest cena poprawiania swoich umiejętności.

Read more